Františkovy Lázně

Františkovy Lázně – Historie

Františkovy Lázně byly založeny 27. dubna 1793 císařem Františkem I. jako první slatinné lázně na světě. V roce 1865 povýšil císař František Josef I. Františkovy Lázně na město a tím dostávají rozměr lázní světových.

Na konci 19. století jsou již zahradním městem s krásnými lázeňskými domy. Se svou architekturou, parky a vysokou úrovní léčebných zařízení se řadí do kategorie světových lázní.Pro slohovou čistotu lázeňského jádra má město statut památkové rezervace.

Zajímavosti

Krásné okolí lázní přímo vybízí navštívit zajímavá výletní místa nebo k výletům na kole. Nejpřitažlivější z nich je Národní přírodní rezervace SOOS.

Františkovy Lázně jsou známy svými léčivými účinky tamějších pramenů. Aktivně je používáno 23 pramenů, nejznámější z nich jsou Glauberův, Adlerův a Kostelní pramen.

Minerální voda je využívána k pitným kůrám, ke koupelím a k přípravě slatinných zábalů. Využíván je i zřídelní plyn kysličník uhličitý. Dle léčivých indikací má zdejší voda pozitivní účinek na choroby srdeční a oběhové soustavy.

Aktivní odpočinek

Návštěvníci města mají možnost navštívit Aquaforum či hrát minigolf, pétangue, tenis a další lázeňské sporty. Ve městě je kino a divadlo, kde můžete zhlédnout zajímavá představení. Rovněž můžete zkusit štěstí v Ingo Casinu na Národní třídě

Kontakt

Firma

Ulice č.p.

Obec

T +420 987 654 321

E mail@com

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!